Strona SMAR SW.

Strona SMAR SW.


Wyświetlono archiwalną wersję tematu "Strona SMAR SW." z forum punkforum.hottrick.org/
hxcpawel
2008-06-10, 21:53
Znalazłem bardzo ciekawą stronę - legendy polskiego punk rocka z Rzeszowa.

http://www.smar-sw.prv.pl/

Autorem strony jest Yogurth, ten sam, który w smarach grał na gitarze, a teraz produkuje się instrumentalnie i wokalnie w THCulture, więc historia zespołu jest bardziej wiarygodna. Ogólnie zrobiona jest z dbałością o szczegóły i ciekawymi animacjami. Irytująca może być co najwyżej reklama czeskiego radia !
Dużą przyjemność sprawia to, że można posłuchać muzyki SMAR SW w dobrej jakości. Szkoda że nie wymyśliłem jeszcze, jak ściągnąć te pliki, ale coś wymyślę . W każdym razie polecam tą stronę.

syndrom
2008-06-11, 00:03
szkoda, że nie ma tam teraz starego materiału. 2 lata temu hulała witryna, gdzie był cały materiał z pierwszych płyt. Ha, mój kolega posiadał kiedyś kopię demo "Wszyscy jebnięci są nasi", żałuję, że wtedy nie przegrałem. Może ktos to posiada?

Pzdr.
mari
2008-06-11, 18:01
Wiele lat temu w bibliotece publicznej w Chrzanowie można było wypożyczyć kasetę Smaru SW - była to jedyna kaseta punkowa w całym dziale muzycznym. Dawno nie byłam w Chrzanowie, ale z tego co wiem ten dział już zlikwidowano (kto dziś słucha kaset? chyba tylko dinozaury). Ciekawe co się stało z kasetą Smaru?
hxcpawel
2008-06-12, 12:38
Ze dwa lata temu na distro pasażera widziałem nawet płytę SMAR SW "Świadomość". Do dzisiaj nie mogę sobie tego darować, że nie kupiłem tej płyty, jak jeszcze była. A co do kaset, to my ciągle ich słuchamy, a nie czujemy się dinozaurami

mari
2008-06-12, 18:18
Ta kaseta, o której wspominałam to też była "Świadomość". Nawet niezłe kawałki na niej były.
Ja też słuchałabym kaset, bo mam ich dużo, ale magnetofon nam się popsuł, a żal kupować nowy. Czasem pożyczam sprzęt, to słucham sobie starych dobrych kapelek. Zazwyczaj przy kąpieli.
hxcpawel
2008-06-12, 18:33
Przejedź się do starego kina świt w nowej hucie. Tam można coś znaleźć za grosze. My łączymy dwie przyjemności i słuchamy kaset w kuchni
A co do Świadomości, to u mnie zależnie od nastroju, ale właśnie ona i i samobójstwo kłócą się o miano najlepszego albumu SMAR SW
Pan Edward 666
2008-06-14, 15:42
Szkoda, że w galerii zabrakło reprodukcji kultowego plakatu z Brumu. Irokezy + papy + młodzieńcze wąsy wyglądające jak brud pod nosem = masakra... Zresztą obok był wywiad, w którym sam zespół przekonywał, że Brum to gówniana gazeta, bo "nie pisze się w niej jak walczyć ze skinami", a wokalista zapowiadał, że idzie na studia prawnicze, aby poznać system od środka i łatwiej z nim walczyć (dziś pracuje w urzędzie miasta w Rzeszowie i zapewne kontynuuje swą wallenrodyczną misję). Ogólnie masa radości
Notabene, ostatnio przypomniałem sobie o Smarze i uśmiechnąłem się pod nosem na wspomnienie anegdotki o tym jak to rzeczony wokalista został uwalony na egzaminie wstępnym na rzeczone prawo. Kolega Syndrom wie o co chodzi - on mi te anegdotkę opowiedział
Co do samej muzyki, na "Świadomości" zaczęli grać na przyzwoitym poziomie. "Samobójstwo" to klon Neurosis, ale wcale niekiepski. Tych dwóch materiałów mogę słuchać bez bólu. Wczesna faza falowo-silvertonowa to porażka, słowiańszczyzna i "nie ma piwa, kurwa mać". Śmieszy mnie tylko, że dziś dorabiają do tamtego okresu jakieś rycerskie etosy, piszą jak to z premedytacją szli pod prąd i na przekór "pozytywnym", aby przełamać wszelkie schematy.
hxcpawel
2008-06-14, 18:01
Właśnie. Jak już jesteśmy przy kasetach, to może ma ktoś dobry magnetofon? Zbliżają się wakacje i powinienm mieć nieco więcej czasu, więc jak by ktoś miał jakieś cuda na kasetach, a chciałby mieć na mp3, to moglibyśmy się dogadać.
syndrom
2008-06-15, 10:10
Edwardzie, żadnej anegdotki o zdawaniu wokalisty Smarów na prawo nie opowiedziałem, pierwszy raz w ogóle słyszę o jakiejs tam karierze prawniczej wokalisty i jakims tam jego urzędzie miasta. Byc może opowiedział ci ją ktoś inny? Ja owszem znam anegdotę ale zupełnie inną. Jak jesteś niepewny tego co piszesz to lepiej nie wypisuj takich bzdur publicznie bo możesz kogos krzywdzic. Tak się własnie rodzą plotki. Ktos coś usłyszy, albo przypadkiem usłyszy, później koloryzuje i wychodzą kompletne bzdury. A jeśli nawet jest prawnikiem to co z tego? Nie każdy prawnik jest palantem. Nasłuchałem się już ideowych teorii o magazynie Brum, Smarach itp... Dla mnie oni byli o wiele bardziej autentyczni niż większośc współczesnych zespołów. Możemy się spotkac i o tym prozmawiac, bo tutaj szkoda na to czasu i miejsca. Jak masz kompleksy i zazdrościsz im wąsów to idź do lekarza. Co to w ogóle za rasizm, żeby wąsy świadczyły źle o człowieku. W ogóle nie rozumiem, po co tego typu wpisy pojawiają się tutaj? Nie interesuje Cię Smar to się zajmij wypisywaniem prawdziwych anegdot o "prawdziwych" zespołach punkowych w innym dziale. Bez urazy stary, ale Twoja wypowiedź wzbudza we mnie irytację.
W sumie to nawet chyba marnuję czas angażując się w tą odpowiedź.
Pozdrawiam

Syndrom
Pan Edward 666
2008-06-15, 11:34
Pamięć Ci najwidoczniej siada. No ale rozumiem, tyle danych technicznych zabytkowych parowozów do spamiętania... Dysk twardy ma prawo się zawiesić.
Fakt, przyznaję mam kompleks braku wąsów, w ogóle mi nie rosną. U lekarza już byłem w tej sprawie - powiedział, że jest reguła: im rzadszy mustasz, tym większy penis, więc coś za coś...
Nie wiem czym się mierzy autentyczność danego zespołu, ale choćby Smar przekroczył wszelkie jej normy, to nie zmienia faktu, że przez większość swej "kariery" grali punkopolowy cienkisz. A to czy chodzili w glanach w lipcu i pizgali skinów jakości ich starym kasetom nie przydaje. Przynajmniej nie dla mnie, ale ja jestem "only in it for the music" i ogólnie pozer ze mnie, żyd i erotoman.
Nie irytuj się, melisy sobie zaparz. Pa!
[Problem] Problem ze stroną i logowaniem
Nowa mini strona o Burning Crusade
[Problem] strona serwera 3 nie chce się otworzyć
  • pelne gry wedkarskie download
  • grupa;krwi;gieta
  • www a e h pl
  • internetowy sE4BAE2809Aownik lacinski
  • nazwe firmy 180
  • Zestaw postów z for dyskusyjnych , Start